Contacts

92 Bowery St., NY 10013

thepascal@mail.com

+1 800 123 456 789

Aktualności

Święta, nie święta pomagać trzeba zawsze

Podczas gdy wielu z nas wypoczywało i spędzało święta w rodzinnej atmosferze, byli też TACY, którzy od piątku pełnili swoją służbę. Radek Plesiak, @Anna Korzeniowska i Sylwia wraz z grupą kierowców kursowali do Lwowa, aby zabierać osoby,  które przybyły tam z okolic Charkowa, Chersonia, Buczy.

W Wielkanocny Poniedziałek obudziła nas wiadomość o ostrzale rakietowym Lwowa. W okolicach dworca spadło 5 pocisków, podczas ataku zginęło 6 osób w tym 1 dziecko, a 8 osób zostało rannych.  Mimo to nasi koordynatorzy zdecydowali o kontynuacji zadania. We współpracy z ukraińskim służbami mundurowymi i lokalnymi wolontariuszami na dworcu udało im się ewakuować ponad 50 osób. Dzięki opanowaniu i rozwadze nasza ekipa wróciła sprawnie do Polski, opiekując się troskliwie ludźmi, którzy jeszcze przed chwilą uciekali do schronów przed rakietami. Dziękujemy za zaangażowanie i wzajemne zaufanie. Oby dobry duch zawsze nad nami czuwał!

Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie spędzą swoje święta tym razem w nowych, obcych miejscach. Rodziny, którymi się opiekujemy będą świętować razem z nami w Łodzi, otoczeni wsparciem i zrozumieniem. Połączymy nasze zwyczaje, aby przeżyć ten piękny czas wspólnie.