Contacts

92 Bowery St., NY 10013

thepascal@mail.com

+1 800 123 456 789

Fundacja Koper Pomaga

Jesteśmy organizacją pozarządową, której celem jest niesienie pomocy humanitarnej i adaptacyjnej w Polsce, a także zagranicą.

6860

Działamy
już od dni

50000

Ewakuowanych osób z Ukrainy

2410

Uczestników kursu
języka polskiego

3000

osób z problemem uchodźczym pod opieką

210

transportów
medycznych
z ukrainy

310

transportów pomocy
humanitarnej wysłanych do ukrainy

60

krajów
w których
znaleźliśmy wsparcie

210

Wolontariuszy
zaangażowanych
w działania fundacji

Budujemy społeczność

Łódzkie Centrum Wielokulturowe, ma na celu propagowanie różnorodności kulturowej oraz integrację społeczności różnych narodowości. Jest to bardzo ważne, ponieważ Łódź jest miastem, w którym żyje wielu cudzoziemców, którzy potrzebują wsparcia oraz pomocy w adaptacji do nowego środowiska.

Zapraszamy wszystkich cudzoziemców do Punktu Informacji dla Cudzoziemców w Łodzi, gdzie mogą uzyskać potrzebne informacje związane z prawami i obowiązkami w Polsce, procedurami związanymi z legalizacją pobytu oraz pracą, a także z integracją z lokalną społecznością. W Punkcie Informacji dla Cudzoziemców znajdziecie Państwo również wsparcie psychologiczne, prawne oraz informacje na temat organizacji pozarządowych działających w Łodzi.

W ramach działalności edukacyjnej, ŁCW organizuje kursy języka polskiego dla obcokrajowców, które pomagają im nauczyć się języka i lepiej porozumiewać się z mieszkańcami Łodzi. Ponadto, instytucja prowadzi zajęcia z kultury polskiej, dzięki którym cudzoziemcy mogą poznać nasze obyczaje, tradycje i historię. Działania integracyjne realizowane przez ŁCW mają na celu budowanie mostów międzykulturowych i wzmacnianie społeczności lokalnej. Instytucja organizuje różnego rodzaju wydarzenia, takie jak festyny, pikniki czy warsztaty, które umożliwiają mieszkańcom Łodzi i cudzoziemcom wzajemne poznawanie się, wymianę doświadczeń i integrację. Wreszcie, Centrum prowadzi działania informacyjne, w ramach których udziela porad i pomocy w kwestiach związanych z legalnym pobytem i pracą w Polsce. Łódzkie Centrum Wielokulturowe jest ważnym punktem na mapie instytucji wspierających cudzoziemców w Polsce i z pewnością wiele osób skorzystało już z pomocy, jaką ta instytucja oferuje.

Inicjatywa – Łódzkie Centrum Wielokulturowe, realizowana jest przez Centrum Służby Rodzinie w Łodzi oraz Fundację Koper Pomaga Copernicus Group , jest finansowana ze środków Miasta Łodzi.

al. Kościuszki 48, lok. 1, 90-427 Łódź tel 722 25 28 28 mail info@koperpomaga.org www httpscw.lodz.pl (1)
image by Charlotte Simpson

Zbiórki pomocy humanitarnej

Fundacja prowadzi systematyczne zbiórki finansowe i rzeczowe, na rzecz osób potrzebujących w Ukrainie oraz wśród osób w kryzysie uchodźczym. Nasz zespół zbiera żywność, środki higieniczne, środki czystości oraz artykuły dla dzieci i osób starszych. Wszystko to przekazujemy bezpośrednio osobom, które tego potrzebują.
Zebrane środki finansowe są przeznaczane na zakup niezbędnych dóbr takich jak żywność, agregaty prądotwórcze, śpiwory, środki opatrunkowe i medyczne. Dodatkowo, kupujemy też rzeczy niezbędne do wyposażenia schronów przeciwrakietowych. Wszelkie wsparcie ze strony darczyńców jest bardzo ważne i pozwala na bezpośrednią pomoc ofiarom kryzysu wojennego i migracyjnego.
Dzięki Twojej pomocy, możemy zagwarantować potrzebującym podstawowe potrzeby życiowe, co w sytuacji kryzysu jest niezwykle ważne i cenne. Serdecznie dziękujemy za Twoje wsparcie i liczymy na dalszą pomoc w naszych działaniach.

Nauka języka polskiego

Prowadzimy naukę j. polskiego dla osób z problemem uchodźczym, 

a także naukę j. ukraińskiego dla chętnych wolontariuszy i uczniów. Przygotowujemy darmowe materiały dydaktyczne, staramy się zapewnić podczas nauki opiekę dla dzieci uczestników. Organizujemy wyprawki szkolne i przedszkolne, zakup sprzętu komputerowego. Wspieramy biblioteki i szkoły w wyposażeniu ich księgozbioru o pozycje w j. ukraińskim

co-robimy-lekcje-jezyka
co-robimy-potrzeby-bytowe

Pomoc bytowa

Organizujemy pomoc bytową. Zapewniamy bezpieczne zakwaterowanie dla osób przybywających do Polski. Wyposażamy domy i mieszkania użyczane uchodźcom we wszelkie rzeczy potrzebne na start, w tym meble, jedzenie, środki czystości, pościel i ubrania. Staramy się pozyskać dodatkowe fundusze, które pozwolą nam na długoterminowe wsparcie w pokryciu kosztów wynajmu mieszkań. Wspieramy aktywizację zawodową uchodźców. Pomagamy im przygotować profesjonalne CV 

i ułatwiamy poszukiwania pracy. Oferujemy pomoc prawną, administracyjną i psychologiczną.

Bezpośrednie transporty z pomocą humanitarną do Ukrainy

W związku z pogarszająca się sytuacją w Ukrainie regularnie przygotowujemy i organizujemy bezpośrednie transporty z pomocą humanitarną i medyczną do wschodniej Ukrainy. Dzięki osobistemu zaangażowaniu wolontariuszy docieramy z niezbędną pomocą do regionów wyniszczonych przez trwającą wojnę (Bucza, Charków, Donieck, Chersoń).

Przekazujemy mieszkańcom rzeczy niezbędne do przetrwania:

  • żywność,
  • środki higieniczne
  • ciepłą odzież i śpiwory
  • agregaty prądotwórcze,
  • opatrunki.
co-robimy-akcje-celowane-1
co-robimy-pomoc-medyczna

Pomoc medyczna

Działamy w zakresie szeroko pojętej pomocy medycznej. Prowadzimy zakup i zbiórkę opatrunków i środków medycznych dla ratowników medycyny taktycznej, przekazujemy środki medyczne szpitalom miejskim i polowym w Ukrainie. Organizujemy wysokospecjalistyczny transport medyczny dla osób poszkodowanych w wyniku konfliktu wojennego oraz dzieci 

z chorobami przewlekłymi (np. dializowanymi), zapewniając im możliwość leczenia w Polsce czy dalej w Europie. Prowadzimy edukację prozdrowotną dotyczącą podstawowych szczepień okresu dziecięcego oraz Covid – 19, pomagamy odnaleźć się nowym osobom w polskim systemie ochrony zdrowia.

Konwoje humanitarne

Organizujemy konwoje humanitarne, które ewakuują najbardziej potrzebujących (głównie kobiety, dzieci i seniorów, a także osoby z niepełnosprawnościami) z dworca kolejowego Lwów Główny do punktów recepcyjnych dla uchodźców w Polsce. Wspieramy działania punktów recepcyjnych w Polsce.

koper-pomaga-konwoj
Prowadzimy dedykowane akcje tematyczne

Akcje organizowane przez Koper Pomaga

Samochód dla medyka

Samochód dla medyka

Zbiórka datków na zakup samochodu dla medyka
Konkurs plastyczny dla dzieci

Konkurs plastyczny dla dzieci

Organizacja konkursu plastycznego dla dzieci, którego efektem była wystawa "100 dni wojny", zorganizowana przez kijowskie Muzeum Historii Ukrainy podczas Drugiej Wojny Światowej.
Zbiórka nowej bielizny kobiecej

Zbiórka nowej bielizny kobiecej

Polskie dziewczyny - dziewczynom z Ukrainy – zbiórka nowej bielizny kobiecej
Zbiórka paczek żywnościowych

Zbiórka paczek żywnościowych

Pakiet przetrwania – paczka dla cywila – zbiórka paczek żywnościowych dla ludności cywilnej we wschodniej Ukrainie
Miski jadą do Lwowa

Miski jadą do Lwowa

Miski jadą do Lwowa – zbiórka pluszaków dla dzieci będących w punktach tranzytowych i przejściach granicznych

Współpracujemy z: