Contacts

92 Bowery St., NY 10013

thepascal@mail.com

+1 800 123 456 789

Aktualności

Koper Pomaga partnerem idei Igrzysk Wolności 2022

Miło nam poinformować, że Fundacja Liberte!, organizatorzy 6. edycji Igrzysk Wolności w Łodzi zaprosili nas do grona Partnerów Idei. Jest to dla nas wyróżnienie, ale i motywacja abyśmy to co robimy, robili jeszcze lepiej. W tym roku przewodnim tematem Igrzysk jest “Zielona Niepodległość”, ale i bliskie naszej działalności tematy związane z agresją rosyjską w Ukrainie. Zapraszamy Was do wielowątkowej dyskusji dotyczącej obecnej sytuacji w Ukrainie.

Imprezę otworzy spotkanie z Tanią Malarczuk pt. “Konieczność ponownego przemyślenia idei Europy Środkowej w obliczu rosyjskiej wojny w Ukrainie”. A w kolejnych panelach będziemy mogli się zastanowić nad takimi tematami jak:

  • Odpowiedzialność biznesu w kontekście kryzysu w Ukrainie
  • Okiełznać Web3 na dobre: Ukraina, otwarte źródła i kampanie polityczne
  • Odpowiedzialność mediów w obliczu wojny w Ukrainie
  • Czy wojna w Ukrainie spowolni zieloną transformację?
  • Ukraina po wojnie. Państwo, społeczeństwo, kultura (tbc) – występują: Andrij Dlihacz  -ekonomista, dyrektor generalny kompanii Advanter Group w Kijowie); Natalia Humeniuk – pisarka, dziennikarka i autorka filmów dokumentalnych, Laboratorium Dziennikarstwa Interesu Publicznego w Kijowie; Myrosław Marynowycz – filozof, działacz społeczny, prorektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie; Maria Repko – ekonomistka, zastępczyni dyrektora Centrum Strategii Ekonomicznej w Kijowie; prowadzenie: Edwin Bendyk
  • Nowa odpowiedź UE na uchodźców wojennych
  • Krystyna Kurczab-Redlich: Nieznane oblicza putinowskiej Rosji
  • Ukraina jest kobietą – rozmawiać będziemy o obecnej sytuacji na Ukrainie, o tym, co przechodzą uchodźczynie, jak żyją, jakiego wsparcia potrzeba, co się udało zrobić, co wymaga pracy. Występują: Weronika Marczuk – polska producentka filmowa, Marta Malecka – założycielka Fundacji Be Hero; Żanna Lison, uchodźczyni z Ukrainy, psycholożka.

więcej znajdziecie w programie https://igrzyskawolnosci.pl/program/

W tym roku specjalnie podczas wystąpień na głównej scenie organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na język ukraiński. Strona Igrzysk Wolności w tym roku jest dostępna, aż w trzech wersjach językowych: po polsku, po angielsku oraz po ukraińsku.

Podczas igrzyskowego weekendu towarzyszyć nam będzie wystawa fotograficzna „Surżyk” ukazująca mieszkańców obwodów charkowskiego oraz donieckiego, których domy znalazły się w bezpośrednim sąsiedztwie działań wojennych. Spotkanie z twórcami zdjęć i tekstów do albumu pod tym samym tytułem, z którego cały dochód zostanie przekazany na pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebującym.

Przez trzy dni będziecie mogli skorzystać również z oferty Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców – Łódzkiego Centrum Wielokulturowego oraz spotkań z wolontariuszami Fundacji Koper Pomaga. Możecie dowiedzieć się bezpośrednio na czym polega wolontariat, poznać nasze działania na rzecz Ukrainy, wziąć udział w loterii fantowej z której datki przeznaczymy na cele charytatywne pomocy w Ukrainie.

Zapraszamy do udziału w Igrzyskach Wolności 2022 w dniach 14-16 października w EC1 w Łodzi. Dla osób z odległych regionów, polecamy śledzenie https://www.facebook.com/koperpomaga na którym będzie prowadzona transmisja z niektórych wykładów i spotkań.